Svátek svatého Mikuláše připadá na 6. prosince, nicméně se slaví v předvečer, tedy 5. prosince, kdy chodí Mikuláš v doprovodu čertů a anděla. Pět dní před mikulášskou začíná advent, vždy první neděli v prosinci. Kdo byl původně onen Mikuláš?

Díťe je možné dát na kroužek už ve školce. Pokud je pro něj příchod do školky velkým krokem, na který si nemůže zvyknout, pak je lepší s kroužky počkat. Pokud se však dítě s ostatními dětmi rychle spřátelilo a doslova se do školky těší, pak není důvod jej do kroužku nedat – třeba jenom na jeden den v týdnu. Čím jsou starší, tím je pro děti socializace důležitější. Co čeká na účastníky dobrodružného kroužku?

Podle aktuálních zpráv to vypadá, že minimálně část dětí zamíří v polovině dubna zpět do škol. Neradi bychom něco zakřikli, ale pokud vše půjde dobře, příměstské tábory by se letos v létě mohly konat! Nastává tak čas na výběr toho správného tábora, kterým si děti budou moci spravit náladu po tomto velice zvláštním školním roce.

Abychom letos potěšili co nejvíce táborníků, připravili jsme hned pět druhů příměstských táborů pro děti od 3 do 15 let. Víme, že výběr není jednoduchý. Přichystali jsme pro vás malý přehled letošní nabídky – a pokud si ani tak nebudete 100% jistí, na konci článku si budete moct udělat krátký kvíz, který by vám s výběrem měl pomoci.

Poznáte člověka před kolapsem? Přehřátí lidé jsou odkázáni právě na pomoc ostatních, a proto byste měli tento článek číst, přestože si myslíte, že vám taková komplikace nehrozí. Kolaps v průběhu závodu nebo za cílovou páskou není to samé, a i první pomoc je tedy jiná. Přečtěte si, jak takového člověka poznat a třeba tím jednou zachráníte život. Když ne sobě, tak druhému.

Letošní školní rok je pro většinu dětí v českých školách tím nejnáročnějším. Některé ročníky strávily v lavicích jen něco málo přes 200 hodin, zbytek výuky už probíhal distančně. 

Představa, že by se po tomto školním roce mohly odreagovat na táboře, je tak pro většinu dětí velkou nadějí. Jenže nikdo neví, jestli letos tábory budou.

Cvičení pro děti od 1-1,5 roku. Zjistěte, proč je cvičení důležité od útlého věku a jaké jsou jeho nástrahy. Níže nejdete i tipy na konkrétní vhodné cviky. Rady a tipy jak s dětmi cvičit. Můžete se také podívat na naší novou stránku www.1fit.cz , kde nově nabízíme cvičení pro nejmenší a cvičení pro maminky s dětmi. Neváhejte!!!