Loading color scheme

Blog

Běhání s dětmi

Běháte??? Když se vám narodí prcek, šoupnete ho do speciálního sportovního kočárku a běháte i s ním. Jenže pak někdy přijde okamžik, kdy vám z kočárku vyroste, a vy začnete přemýšlet, jak byste s ním mohli běhat i nadále – po svých a po jeho. Děti běhají rády, ale aby radost z běhu hned zase neztratily, je dobré dbát na několik věcí. Není nic roztomilejšího, než dětská kategorie běžeckého závodu. Děti uběhnou pár set metrů, dostanou medaili a jsou šťastné. Jak běhat s dětmi, jak trénovat a motivovat malé běžce?

Číst dál

Výživa sportujících dětí

Pro správný růst a vývoj dětí je naprosto nezbytné mít správně složenou stravu, kdy energetický příjem odpovídá následnému výdeji. Děti a dospívající, kteří se aktivně věnují sportu, mají potřebu energie vyšší, než ti, kdo tráví volný čas většinou pasivně. V důsledku nevyvážené stravy tělo strádá a sportovní výkony klesají. Co se týče vitaminů a minerálních látek, jejich podíl ve stravě se u malých sportovců nemusí nijak zásadně odlišovat od dětí nesportujících. Mnoho dalších tipů a odkazů na výživu, přípravu vydatných svačin a pitný režim najdete na našich FB stránkách. 

Číst dál

Aktuální informace k příměstským táborům

Příměstské tábory nejsou legislativou upraveny, nejedná se o akce pobytové, ale o akce s denní docházkou. „Pořadatelům příměstských táborů bychom doporučovali držet se stejných pravidel jako u klasických letních táborů,“ uvedla hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.
Přinášíme objasnění ohledně našich příměstských táborů. V tomto případě je situace velice příznivá. Dostáváme zelenou z několika důvodů.

Číst dál

Role rodičů ve výchově sportovce

Osobnostně motivační faktory sehrávají velmi významnou roli při vykonávání mnoha lidských činností a při směřování k vytčeným životním cílům. Jakými temperamentovými rysy disponujeme, v čem se lišíme od druhých, co nám pomáhá i škodí, co nás motivuje k různým aktivitám, je zcela individuální. Sport je velmi významný společensko-socializační prvek, kdy uvedené faktory sehrávají nezastupitelnou roli..

Číst dál

Bosá turistika, střepy a rozpálené uhlíky s Davidem Mrhačem

Připravili jsme exkluzivní rozhovor s panem Mgr. Davidem Mrhačem, spoluzakladatelem a aktivním členem české organizace Bosá turistika, www.bosaturistika.cz.
Přečtěte si velice zajímavý článek, který se točí okolo chůze na boso, chůze po žhavých uhlících, střepech a jiných aktivitách pro děti a dospělé. Probereme zdravotní přínosy a mnoho zajímavých činností s bosou nohou, o kterých se tolik nemluví. 

Číst dál

3-2-1 Startujeme!!

Závody na čas - časovka je druh sportu, při němž o vítězi rozhoduje dosažený čas. V časovce závodník startuje na předepsanou trať individuálně. Tento termín se často používá v silniční cyklistice, ale stejný princip používají i některé jiné sporty. Typický je pro některé zimní sporty jako je běh na lyžích a biatlon, i když i v nich se stále častěji používají starty hromadné. Pokud jste profesionální závodník, amatér, nebo si to chcete jen zkusit, máme pro Vás několik super tipů.

Číst dál